Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

List prezesa ZNP Sławomira Broniarza z okazji Dnia Edukacji Narodowej

14 października 2011 r. Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy, Drodzy Pracownicy Oświaty!

Pragnę złożyć Wam najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i zapewnić, że tak jak dotychczas, Związek Nauczycielstwa Polskiego będzie lojalnie bronił spraw dla Was i dla edukacji najważniejszych, walczył o podwyższenie płac i lepsze warunki pracy oraz o dobry wizerunek Nauczycieli i Nauczycielek.

Dzisiaj o dobre imię naszego środowiska oraz o status zawodowy nauczycieli może zadbać każdy, kto został poproszony o udział w ogólnopolskim „Badaniu czasu i warunków pracy nauczycieli”. To pierwsze tego typu badanie w Polsce, które zostanie przeprowadzone przez Instytut Badań Edukacyjnych w ponad 1300 szkołach na terenie całej Polski od listopada br. do października 2012 r. i obejmie 8000 nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących wszystkich typów szkół.

Bardzo ważne jest skrupulatne i rzetelne podawanie informacji o wszystkich zawodowych czynnościach przez uczestników badania. To od jego wyników, pokazujących rzeczywisty obraz pracy polskich nauczycieli, zależeć będzie  w dużej mierze kierunek przyszłej dyskusji o statusie zawodowym nauczycieli. Apeluję więc o odpowiedzialne podejście do tego badania. Razem możemy raz na zawsze obalić krzywdzące mity o czasie pracy polskich nauczycieli!

Szanowne Koleżanki,

Szanowni Koledzy,

Drodzy Pracownicy Oświaty!

W ostatnim czasie przez Europę przetoczyła się fala protestów, w których brali udział także pracownicy oświaty. Strajkowali nauczyciele z Grecji, Francji, Hiszpanii i Portugalii, protestując przeciwko cięciom w oświacie, redukcjom etatów w szkołach i niekorzystnym zmianom w kształceniu przyszłych nauczycieli wywołanych kryzysem.

- Wiem jedno: ci, których określamy mianem „jednego procenta”(od 1 proc. najbogatszych Amerykanów, którzy nie stracili w czasie kryzysu w odróżnieniu od 99 proc. społeczeństwa USA), kochają kryzys. Ten moment, kiedy ludzie są wystraszeni i zdesperowani; kiedy nikt nie wie, co dalej robić, to dla nich czas spełniania marzeń. Mogą przepchnąć wszystkie pro-korporacyjne projekty ustaw, sprywatyzować oświatę i ubezpieczenia społeczne, do woli obcinać budżet na usługi publiczne. W kryzysie dzieje się tak na całym świecie – mówiła ostatnio na wiecu protestacyjnym „Occupy Wall Street” w Nowym Jorku, Naomi Klein, znana aktywistka, autorka książki „No logo”.

Od naszej postawy i aktywności będzie zależało, w jakiej sytuacji znajdzie się polska oświata i jej pracownicy. Ufam, że nie zabraknie nam odwagi i solidarności zawodowej, by przeciwstawić się coraz głośniej artykułowanym przez samorządy propozycjom ograniczenia ustawy Karta Nauczyciela i dążeniom do zatrudniania pracowników szkolnej obsługi na tzw. umowy śmieciowe.

Szanowne Koleżanki,

Szanowni Koledzy,

Drodzy Pracownicy Oświaty!

Dzień Edukacji Narodowej to piękne i wyjątkowe święto, upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Komisja Edukacji Narodowej była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie. Nawiążmy do tego faktu także dzisiaj, wyrażając jako środowisko zadowolenie, że publiczne szkoły samorządowe nadal są w Polsce podstawą systemu kształcenia.

Życzę, aby praca w publicznej, samorządowej szkole przynosiła Wam jak najwięcej radości i satysfakcji; aby oświatowi urzędnicy nie przeszkadzali, ale pomagali w realizacji tej pięknej i odpowiedzialnej misji!

Pozdrawiam serdecznie,

Sławomir Broniarz /-/

Prezes ZNP

 

 

Zarząd Oddziału
śr, 12 października 2011 18:35
Data ostatniej edycji: śr, 12 października 2011 18:37:45

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę