Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Spotkanie premiera Donalda Tuska z nauczycielami

- Nie ma alternatywy dla publicznej szkoły. Konkurencja jest dobra, ale szkoła publiczna i wy, nauczyciele, potrafiliście zadbać nawet w najtrudniejszych czasach o możliwie najwyższy standard - powiedział premier Donald Tusk podczas spotkania z nauczycielami ze Związku Nauczycielstwa Polskiego 5 października 2011 r.

Na spotkanie do Warszawy przyjechało ponad 400 nauczycieli – związkowców z całego kraju.

- Publiczna szkoła jest gwarancją jakości nauczania, a nie gwarancją przywilejów socjalnych dla nauczycieli, ja to dobrze wiem. Dlatego wierzę, że tak, jak i do tej pory, w przyszłości rządzący będą potrafili, pracować z wami nad zmianami, tak, by były one rozumiane i akceptowane przez nauczycieli - zapewnił szef rządu podczas spotkania. - Gwarantuję wam, że ja od stołu rozmów nigdy nie odejdę i wiem, że jak się rozmawia z polskimi nauczycielami, to oni są pierwsi gotowi do mądrej, logicznej zmiany. Mam nadzieję, że jeszcze parę fajnych rzeczy razem zrobimy.

- Chcemy dobrej, publicznej szkoły prowadzonej przez samorządy jako podstawy systemu oświaty. Chcemy móc spokojnie, w coraz lepszych warunkach pracować, zarówno nauczyciele jak i pracownicy nie będący nauczycielami – mówił prezes ZNP Sławomir Broniarz. - Ale także mamy jako społeczeństwo prawo liczyć na to, że rządzący sprostają naszym oczekiwaniom.

- Jednakże, aby polska oświata nie była targana konfliktami z nauczycielami, potrzebna jest ustawa, która służąc budowie wysokiego poziomu edukacji da gwarancję bezpieczeństwa socjalnego nauczycieli - mówił szef ZNP. - Taką ustawą jest Karta Nauczyciela. Jak każdy akt prawny z czasem wymaga poprawy i aktualizacji. Jesteśmy gotowi do dyskusji, poważnej i kompetentnej, a nie jałowej debaty o marginesach systemu lub podważającej podstawy ustroju szkolnego i autonomicznej pozycji zawodowej nauczyciela. Temu celowi służą także porozumienia w sprawie statusu zawodowego nauczycieli podpisane  z PO, PSL I SLD.

Film na stronie KPRM – TUTAJ.

Galeria zdjęć ZNP – TUTAJ.

Zarząd Oddziału
śr, 12 października 2011 18:17
Data ostatniej edycji: śr, 12 października 2011 18:22:44

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę