Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Badanie czasu i warunków pracy nauczycieli

Instytut Badań Edukacyjnych prowadzi badania czasu i warunków pracy nauczycieli. Metodologię badania przygotowano przy współpracy grupy eksperckiej złożonej z ekspertów instytutu, związków zawodowych nauczycieli, przedstawicieli MEN i badaczy edukacyjnych.

Szanowne  Koleżanki i Koledzy Nauczyciele !

Rusza główne badanie ilościowe ogólnopolskiego badania czasu i warunków pracy nauczycieli pilotowane przez Instytut Badań Edukacyjnych.

Badanie będzie prowadzone w ponad 1300 szkołach na terenie całej Polski w okresie od listopada 2011 do października 2012 i obejmie 8000 nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących następujących typów szkół: szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum ogólnokształcące lub profilowane, ponadgimnazjalna szkoła zawodowa.

Nauczyciele będą wybierani losowo w taki sposób, aby stanowili reprezentację szkół znajdujących się na terenie wszystkich województw, zarówno w dużych miastach, małych miejscowościach oraz na  wsi.

Udział w badaniu jest dobrowolny, a zastosowane techniki to technika kwestionariuszowa i technika wywiadu dnia następnego tzw. dzienniczek czasu pracy - ankieter prowadzi wywiad, który ułatwia nauczycielowi rekonstrukcję czynności zawodowych z poprzedniego dnia. 

Drodzy Nauczyciele!

Jest to pierwsze w Polsce tak kompleksowe badanie tej  problematyki, które pozwoli w sposób rzetelny i prawdziwy pokazać rzeczywisty obraz pracy nauczyciela.   

Podejdźmy odpowiedzialnie do badań i obalmy krzywdzące mity o czasie pracy polskiego nauczyciela.

Sławomir Broniarz

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego

PLAKAT – wersja do wydruku

Zarząd Oddziału
śr, 12 października 2011 18:06
Data ostatniej edycji: śr, 12 października 2011 18:17:01

 












 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę