Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Konkursy „z premii”

Inwestycje firm w innowacje, budowa hoteli, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii – takie projekty będą miały jeszcze szanse na dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dotacje dla samorządów i firm będą głównie finansowane z dodatkowej puli 36 mln euro, którą województwo otrzymało z tzw. Krajowej Rezerwy Wykonania. Jeszcze w tym roku ruszy konkurs dla branży turystycznej.

Jego budżet wyniesie ok. 8 mln euro. Zarząd województwa zaproponował, by były w nim premiowane inwestycje realizowane w gminach atrakcyjnych turystycznie (m.in. w miejscowościach o statusie uzdrowiska, gminach położonych na obszarach Natura 2000). Wsparcie powinno także trafić do przedsiębiorców, którzy uzupełnią lub poszerzą dotychczasową ofertę (np. atrakcje oferowane przez inne firmy lub gminę, w której realizują swoją inwestycję). Propozycje zarządu wynikają z zaleceń Komisji Europejskiej i muszą jeszcze uzyskać aprobatę komitetu monitorującego RPOWP (najbliższe posiedzenie planowane jest na 26 – 27.10.).

W przyszłym roku będą kolejne konkursy. Jak podaje Urszula Mirończuk z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku dwukrotnie o dotacje będą mogły starać się przedsiębiorstwa (na początku i jesienią 2012 roku). Latem ruszy konkurs na dofinansowanie inwestycji związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Jesienią uruchomione zostaną środki na wsparcie poręczeń i pożyczek dla mikro – małych i średnich przedsiębiorstw.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę