Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Ponad 56 mln zł na dofinansowanie rozwoju odnawialnej energii

Przez ponad trzy miesiące można składać wnioski na wsparcie z środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego inwestycji dotyczących wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Budżet konkursu przekracza 56 mln zł.

O dofinansowanie będą mogły ubiegać się zarówno podmioty publiczne (np. jednostki samorządowe), jak i mikro, małe i średnie firmy zainteresowane inwestycjami w odnawialne źródła energii za terenie województwa podlaskiego.
- Zgodnie z zaleceniami ekspertów w konkursie preferowane będą projekty związane z rozwojem konkretnych źródeł zielonej energii: przede wszystkim biogazownie i inne instalacje wykorzystujące biomasę, elektrownie wodne, a także małe elektrownie wiatrowe (do mocy 10 kW) oraz energetyka słoneczna - podała Urszula Mirończuk z Urzędu Marszałkowskiego. -Wsparcie może zostać wykorzystane m.in. na zakup urządzeń niezbędnych do produkcji, przetwarzania, magazynowania i przesyłu energii, zakup nowoczesnych technologii, czy budowy sieci.

Fundusze, które będą dostępne w ramach rozpoczynającego się konkursu, stanowią kolejną pulę wsparcia inwestycji w alternatywną energetykę. Łączne przyznane już dofinansowanie tego typu projektów sięga prawie 20 mln zł. Dzięki tym środkom m.in. Grajewo modernizuje miejski system ciepłowniczy, tak by tradycyjne źródła energii zastąpić odnawialnymi (biomasą). Dofinansowanie tego projektu przekracza 9 mln zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę