Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lutego 2023 napisz DONOS@

Pol&Home - to pomysł na biznes z Łomży

Główne zdjęcie
Laureaci VII edycji Konkursu na Biznesplany. W środku łomżanka Emilia Danowska (fot. organizatorzy)

Z ponad 600 projektów, które nadesłano do Warszawy na Konkursu na Biznesplany pomysł na biznes łomżanki Emilii Danowskiej zajął trzecie miejsce i dodatkowo zdobył najcenniejszą nagrodę publiczności. Emilia Danowska stworzy Pol&Home – interaktywną platformę edukacyjną, oferującą internetowe kursy języka polskiego i kultury polskiej dla cudzoziemców oraz osób pochodzenia polskiego przebywających za granicą.

W ramach Konkursu na Biznesplany, realizowanego przez Fundację BRE Banku oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, poszukiwane były najlepsze pomysły na biznes, przygotowane przez osoby między 18 a 30 rokiem życia. W tym roku napłynęło ponad 600 zgłoszeń. Kapituła Konkursowa po wnikliwej analizie i ocenie przygotowanych prac wytypowała 6 najlepszych biznesplanów. Ich autorzy musieli jeszcze raz na żywo zawalczyć o nagrody.  Na podstawie finałowych prezentacji Kapituła wyłoniła zwycięzców. Główną nagrodę w konkursie - 10 000 zł, tytuł „Pomysł na Biznes Roku 2010” oraz pakiet usług dla startujących w AIP zdobył Szymon Piłat z Warszawy, który przedstawił pomysł na nowoczesne metody odzyskiwania danych – Avidatę. Drugie miejsce zajął pomysł Krzysztofa Gedroyca z Białegostoku, który zaprezentował firmę Krait Technologies.
Na podium znalazła się również Emilia Danowska z Łomży i jej projekt Pol&Home. Projekt stanowi jedną z pierwszych realizacji idei e-learningu języka polskiego jako obcego, ujętą w atrakcyjnej i przystępnej formie, nawiązującej do wytycznych Web 2.0. Również ten pomysł najbardziej spodobał się publiczności, która w tym roku po raz pierwszy wskazała swojego faworyta.

Jak podają organizatorzy przez siedem lat do Konkursu na Biznesplany zgłosiło się około 4 500 osób, czego efektem było powstanie około 2500 nowych firm w AIP.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę