Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Dotacje dla innowacyjnych

Niemal 50 mln zł będzie dostępne dla przedsiębiorstw z województwa podlaskiego. Za dwa tygodnie ruszy kolejny nabór wniosków na tzw. „wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Wnioski w konkursie będą mogły składać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, przy czym nowe kryteria wyboru projektów, mają premiować najbardziej innowacyjne przedsięwzięcia. Maksymalna kwota dofinansowania, niezależnie od rodzaju formy, będzie mogła wynieść 6 mln zł.

Konkurs, w ramach działania 1.4. RPOWP Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw, rozpocznie się 20 kwietnia i potrwa do 8 lipca. Wnioski w konkursie będą mogły składać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Na dzisiejszym posiedzeniu zarząd województwa zdecydował, że budżet konkursu wyniesie 12 mln euro.
Szansę na dofinansowanie będą miały jedynie nowe inwestycje. O powodzeniu w konkursie w większym niż dotychczas stopniu będzie decydowała innowacyjność przedsięwzięć przygotowanych przez przedsiębiorców. Zwiększono bowiem liczbę maksymalną liczbę punktów przyznawanych za innowacyjność projektu (z 32 do 40). Na wyższą premię (w porównaniu w wcześniejszymi konkursami) będą mogli liczyć przedsiębiorcy, którzy stworzą najwięcej miejsc pracy w gminach słabo rozwiniętych. Celem wprowadzonych zmian jest pomoc przedsiębiorcom w realizacji inwestycji na najwyższym światowym poziomie oraz w tworzeniu wysokiej jakości miejsc pracy dla mieszkańców województwa podlaskiego. Szczegółowe informacje o nowych kryteriach oceny wniosków dostępne są na stronie.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę