Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

OSM Piątnica zrobi miliard przychodu

Dzięki fuzji ze Spółdzielnią Mleczarską Ostrołęka znany producent serka wiejskiego wejdzie do pierwszej ligi branży mleczarskiej – pisze „Rzeczpospolita”. 1 mld zł przychodów w 2015 roku wydaje się realną wielkością – mówi „Rz” Zbigniew Kalinowski, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Piątnica. Spółdzielnia planuje kolejne duże inwestycje. Do końca 2012 roku spółdzielnia zamierza wydać na nie ok. 60 mln zł.

Jak ujawnił „Rz” prezes Kalinowski W piątnickiej fabryce w połowie tego roku zacznie budowę kolejnych hal. Dzięki nim zwiększy moce produkcyjne m.in. serków wiejskich zwanych także ziarnistymi. To właśnie z tego serka i ze śmietan OSM Piątnica jest najbardziej znana w Polsce.

Obecnie w Polsce przychody na poziomie co najmniej 1 mld zł ma zaledwie kilka spośród 214 mleczarni. Walkę o pierwsze miejsce od lat prowadzą Mlekpol z Grajewa i Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego. Obie ostatnio informowały, że w 2010 r. ich przychody przekroczyły 2,5 mld zł.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę