Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Fabet Łomża zamknięty... na amen

Około stu osób zatrudnionych w Zakładzie Produkcyjny Fabet w Łomży straciło, lub w najbliższych dniach, straci pracę. Potwierdzają się informacje jednego z użytkowników forum 4lomza.pl, o tym, że w piątek została przerwana produkcja, a zakład został zamknięty na kłódkę. - Złe wyniki finansowe zakładu i małe szanse na ich poprawę – to podstawowe przyczyny zamknięcia zakładu mówi Marcin Łaczkowski dyrektor operacyjny działającej w Polsce komórki francuskiej Grupy CB, do której od kilku lat należy łomżyński Fabet. Zwolnienia są ogromnym zaskoczeniem nie tylko dla pracowników. Hanna Huszcza, rzecznik prasowy PUP Łomża podaje, że do urzędu nie wypłynęła informacja od właściciela zakładu o planowanych zwolnieniach.

Zakład w Łomży był jednym jednym z czterech w rękach francuskiej grupy w Polsce. Jej główna polska siedziba znajduje się w Toruniu.
- Decyzja o zamknięciu zakładu w Łomży zapadła parę dni temu – mówi Łaczkowski dodając, że do ostatniej chwili „próbowaliśmy sobie udowodnić, że jest szansa”.
Jak podkreśla decyzja jest ostateczna.
- Zakład nie będzie generował więcej strat – mówi  Łaczkowski, podkreślając, że kondycja finansowa całej grupy w Polsce jest dobra.
Łaczkowski nie wie co dalej będzie się działo z „łomżyńskim” majątkiem firmy.
- Właściciel zdecyduje, czy będzie to wynajęte czy coś innego – odpowiada      

Francuzi, którzy na polski rynek budowlany weszli w 2006 roku już w 2007 roku kupili 2007 Fabet-Łomża od dotychczasowego właściciela – jednego z łomżyńskich przedsiębiorców.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę