Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Przesunęli kasę na szpitale

Prawie 40 mln zł to kwota wsparcia, na które szansę uzyskały szpitale wojewódzkie w Białymstoku i Łomży. Za te pieniądze szpital w Łomży ma zakupić aparaturę i sprzęt medyczny na potrzeby bloku operacyjnego z pododdziałem opieki pooperacyjnej i działu higieny szpitalnej oraz przeprowadzi niezbędne remonty i prace adaptacyjne.

Dofinansowanie będzie pochodziło z środków europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Zarządu województwa dziś zdecydował, że projekt „Rozbudowa infrastruktury bloków operacyjnych Szpitali Wojewódzkich w Białymstoku i Łomży w celu podniesienia standardów świadczonych usług” trafi na listę projektów kluczowych, czyli takich o strategicznym znaczeniu dla rozwoju województwa podlaskiego.
Po przeprowadzeniu oceny formalnej i merytorycznej projekt będzie mógł uzyskać dofinansowanie z działania 6.2. RPOWP Rozwój infrastruktury z zakresu opieki zdrowotnej.
- Będzie to możliwe dzięki przesunięciu środków – około 9,2 mln euro – z innych działań Programu – poinformował Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę