Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Premier i minister edukacji gratulują polskim nauczycielom

Poprawy poziomu wiedzy i umiejętności uczniów Dobre efekty przynosi inwestowanie w edukację pieniędzy, wysiłku i dobrych emocji – tak komentował 10 lutego 2011 r. premier Donald Tusk wyniki polskich uczniów podczas prezentacji raportu PISA, pokazującego jak zmieniają się od 2000 r. umiejętności 15-latków w kilkudziesięciu krajach świata. Polska zaliczona została do nielicznego grona krajów, w których w ostatniej dekadzie wyraźnie poprawił się poziom wiedzy i umiejętności młodzieży.

Premier podziękował nauczycielom za ich pracę. - Jeszcze raz proszę przyjąć szczere wyrazy uznania. Udało się to osiągnąć w trudnych czasach kryzysu. Dziś dla edukacji jest bardzo dobry dzień – podkreślał premier (zobacz zdjęcia).

Minister edukacji Katarzyna Hall dodawała, że „to święto polskiej edukacji”. – Cieszymy się ogromnie z postępu polskich uczniów, który pokazują wyniki międzynarodowego badania PISA. To są efekty ciężkiej pracy nauczycieli, uczniów, rodziców i samorządów prowadzących szkoły – mówiła minister edukacji.

W konferencji, która odbyła się w Kancelarii Premiera, wziął udział również prezes ZNP Sławomir Broniarz. Prezes ZNP już w grudniu 2010 r. – tuż po ogłoszeniu wyników polskich uczniów w ramach PISA 2009 -  gratulował nauczycielom (czytaj list).

PISA to jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych programów badawczych w zakresie edukacji. Jest koordynowany przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

OECD wybrała Polskę na oficjalną prezentację wyników badań po tym, jak po ostatniej edycji PISA 2009 nasz kraj zaliczony został do nielicznego grona krajów na świecie, w których w ostatniej dekadzie wyraźnie poprawił się poziom wiedzy i umiejętności młodzieży. We wszystkich dziedzinach badań PISA Polska zajmuje obecnie miejsce w pierwszej jedenastce krajów UE - ma 5. miejsce w czytaniu, 7. miejsce w naukach przyrodniczych, 11. miejsce w matematyce.

Film o sukcesie edukacyjnym Polski.

Zarząd Oddziału
pt, 11 lutego 2011 18:19
Data ostatniej edycji: pt, 11 lutego 2011 18:25:23

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę