Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

MEN wycofuje projekt ustawy o jakości edukacji!

Debata ZNP: Konsolidacja administracji oświatowej i zasobów oświaty publicznej – szansa czy zagrożenie? Podczas debaty zorganizowanej 2 lutego 2011 r. przez ZNP minister edukacji Katarzyna Hall poinformowała, że nie będzie oddzielnej ustawy o systemie oceniania jakości edukacji. Nowe przepisy w tej sprawie znajdą się w nowelizacji ustawy o systemie oświaty.

Projekt ustawy o systemie oceniania jakości edukacji trafił do społecznych konsultacji miesiąc temu. Zakładał on m.in. likwidację kuratoriów oświaty i powołanie nowych instytucji, w tym siedmiu Okręgowych Ośrodków Jakości Edukacji.

Jak mówiła minister Katarzyna Hall, zmiana podyktowana jest sugestią Centrum Legislacyjnego Rządu oraz wnioskami z już przeprowadzonych konsultacji. Minister zapowiedziała także odejście od pomysłu powołania tylko siedmiu ośrodków jakości edukacji. Teraz instytucje ds. jakości edukacji mają powstać w każdym z 16 województw.

W debacie ZNP „Konsolidacja administracji oświatowej i zasobów oświaty publicznej - szanse, czy zagrożenia?” wzięli udział także kuratorzy oświaty, posłowie, dyrektorzy placówek doskonalenia nauczycieli, bibliotek pedagogicznych, poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz związkowcy.

Zarząd Oddziału
śr, 02 lutego 2011 18:09
Data ostatniej edycji: śr, 02 lutego 2011 18:12:44

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę