Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Są chętni na PKSy

Po cztery firmy wyraziły chęć wzięcia udziału w ogłoszonej przez wojewodę podlaskiego prywatyzacji PKS-ów w Łomży i Zambrowie. Antoni Stokowski dyrektor Wydziału Przekształceń Własnościowych i Skarbu Państwa w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku informuje, że wśród zainteresowanych PKS-ami inwestorów są zarówno firmy krajowe jak i zagraniczne, które od kilku lat prowadzą działalność w Polsce. Stokowski podkreśla, że w przypadku tych przedsiębiorstw prywatyzacja nie będzie polegała na sprzedaży firmy, a wniesienia każdej z nich do nowej spółki utworzonej z inwestorem. Skarb Państwa daje PKS, a inwestor gotówkę i przejmuje pakiet kontrolny akcji nowej spółki.

Cała procedura prywatyzacyjna jest skomplikowana i potrwa kilka miesięcy. W końcowej jej fazie wybrany przez wojewodę inwestor będzie negocjował z załogą pakiet socjalny. Poza tym pracownikom PKSu należy się 15% akcji spółki z puli przynależnej Skarbowi Państwa
Przedsiębiorstw Państwowej Komunikacji Samochodowej w Łomży i Zambrowie, są jednymi z ostatnich państwowych firm działające w regionie. W obu w sumie pracuje ponad 400 osób, a ich przychody w I półroczu tego roku łącznie osiągnęły ponad 12 i pół miliona złotych.
W byłym województwie łomżyńskim poza wystawionymi teraz do prywatyzacji PKS-ami jest jeszcze tylko państwowe Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji w Łomży.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę