Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

APEL O POMOC!!!

Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc finansowa dla naszej córeczki Martyny Tomaszewskiej. Martyna urodziła się 10 sierpnia 2007 r. w Ostrołęce.

Ciążą przebiegała prawidłowo, poród odbył się w terminie siłami natury a nasza córeczka otrzymała 7-8 pkt w skali Apgard i ważyła 3000g. Początkowo nic nie wskazywało na obecność jakichkolwiek schorzeń jednak kiedy Martynka miała 2,5 miesiąca pojawiły się u niej napady drgawkowe prawej połowy ciała. Wtedy pierwszy raz trafiła szpitala w Ostrołęce na oddział pediatryczny. Po konsultacji neurologicznej i okulistycznej nie stwierdzono istotnych odchyleń. Jednak zapis EEG był nieprawidłowy więc skierowano Martynę do CZD w Warszawie.

Postawiona diagnoza była dla nas szokiem, u naszej córeczki rozpoznano padaczkę oraz cytomegalię  prawdopodobnie wrodzoną. Zalecono przyjmowanie leków, stałą opiekę pediatryczną, neurologiczną i rehabilitacyjną.

Zastosowane leczenie zapobiega wprawdzie napadom padaczkowym ale powoduje, że dziecko jest ospałe i słabo rozwinięte fizycznie.  Mimo, że skończyła 3 lata to nadal nie mówi, nie chodzi i nawet samodzielnie nie siedzi. Udało nam się zorganizować rehabilitację  w domu ale tylko 2 razy w tygodniu. Potem okazało się, że musimy ją wozić do ośrodka w Ostrołęce. W tym roku była na turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku w Łomży. Dwutygodniowy pobyt w takim ośrodku kosztuje 2 tysiące złotych ale miała tam codziennie po 4 zabiegi. Niestety nie dostaliśmy dofinansowania do tego turnusu z braku środków  finansowych. Pani doktor stwierdziła, że Martyna ma szansę na poprawę stanu ale takie rehabilitacje powinna mieć  codziennie. Staramy się ćwiczyć z naszą córeczką ale  nie zastąpi to fachowej pracy. Niestety domowa rehabilitacja może być  możliwa tylko za odpłatnością. Konieczny jest również zakup sprzętu wspomagającego układ ruchowy takiego jak: specjalny rowerek do ćwiczeń czy pionizator którego koszty zakupu wynoszą kilka tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że uda nam się doprowadzić do tego aby Martynka mogła samodzielnie się poruszać. Niestety bez wsparcia finansowego będzie nam bardzo trudno, dlatego jesteśmy zmuszeni prosić o pomoc.

Zwróciliśmy się do Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” o udostępnienie konta, na którym   możemy zbierać pieniądze na leczenie i rehabilitację naszej córeczki.

Dziękujemy

Dorota i Mirosław Tomaszewscy

Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

ul. Łomiańska 5

01-685 Warszawa

Numer konta:

41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

Tytułem: Martyna Tomaszewska 11596

Można też przekazać 1% podatku z rozliczenia za rok 2010

DANE POTRZEBNE DO PIT ZA ROK 2010

1. Nazwa OPP: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

2. KRS: 0000037904

3. Martyna Tomaszewska /wpisujemy w rubryce "Informacje uzupełniające - cel 1%"

 

Zarząd Oddziału
nie, 09 stycznia 2011 22:09
Data ostatniej edycji: nie, 16 stycznia 2011 20:21:02

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę