Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 04 października 2023 napisz DONOS@

ORDERY I ODZNACZENIA

Informacja dotycząca orderów i odznaczeń Informujemy o zmianie art. 16 ustawy o orderach i odznaczeniach wprowadzonej ustawą z dnia 14 czerwca 2007r. ( Dz.U. Nr 123, poz. 848). W art. 16 ust. 3 pkt. 1 uchylono zapis dotyczący nadawania Krzyży Zasługi za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób, które położyły zasługi dla Państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom.
        Zgodnie z art. 16 ust 3 pkt 2 i 3 ww. ustawy o orderach i odznaczeniach Krzyż Zasługi może być także nadawany za :

·    ofiarną działalność publiczną,

·    ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

Jednocześnie informujemy, że poprzez dodanie do ww. ustawy art. 18a wprowadzono Medal za Długoletnią Służbę. Odznaczenie to jest nagrodą za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Medal dzieli się na trzy stopnie:

I stopień – Medal Złoty za Długoletnią Służbę

II stopień – Medal Srebrny za Długoletnią Służbę

III stopień – Medal Brązowy za Długoletnia Służbę        

Zgodnie z rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 31 lipca 2007r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowego trybu postępowania w sprawach o nadanie orderów i odznaczeń oraz wzorów odpowiednich dokumentów (Dz.U.z 2007r. Nr 151, poz. 1076) wniosek na nadanie Medalu za Długoletnią Służbę przedstawia się nie wcześniej niż;

·    po 30 latach pracy zawodowej osoby proponowanej do odznaczenia na I stopień,

·    po 20 latach pracy zawodowej osoby proponowanej do odznaczenia na II stopień,

·    po 10 latach pracy zawodowej osoby proponowanej do odznaczenia na III stopień.

UWAGA!!!

·    Jednocześnie uprzejmie prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na prawidłowe przygotowanie wniosków pod względem formalnym i merytorycznym i przekazanie wyłącznie prawidłowo przygotowanych i merytorycznie uzasadnionych wniosków.

·    Informujemy, że tekst uzasadnienia wniosku musi być zawarty w całości w stosownej rubryce wniosku (wielkość czcionki min. 10). Prosimy nie załączać do wniosków dodatkowych kartek z uzupełnieniem treści tegoż uzasadnienia.

WNIOSKI DO ZARZĄDU ODDZIAŁU PROSZĘ SKŁADAĆ W WERSJI ELETKRONICZNEJ!!!


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę