Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

Medal Komisji Edukacji Narodowej - polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej.

Zasady nadawania

Medal jest nadawany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli:

·    autorom wybitnych prac pedagogicznych, wyróżniających się nowatorskich podręczników i pomocy naukowych,

·    nauczycielom legitymującym się co najmniej siedmioletnią wyróżniającą się działalnością dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, inicjującym i podejmującym nowatorskie formy i metody pracy edukacyjnej,

·    autorom utworów literackich, popularnonaukowych, dzieł scenicznych, muzycznych, plastycznych, filmowych, widowisk telewizyjnych i audycji radiowych, które wywierają szczególnie wartościowy wpływ wychowawczy i edukacyjny na dzieci i młodzież,

·    nauczycielom akademickim legitymującym się wybitnym dorobkiem w zakresie oświaty i wychowania,

·    działaczom społecznym i związkowym, fundatorom oraz innym osobom, których działalność wydatnie przyczynia się do rozwoju oświaty i wychowania,

·    wyróżniającym się pracownikom nadzoru i doradztwa pedagogicznego oraz doskonalenia zawodowego nauczycieli,

·    obywatelom polskim mieszkającym za granicą, cudzoziemcom i innym osobom, którzy swoją działalnością przyczyniają się do promowania Polski za granicą i rozwoju współpracy międzynarodowej w zakresie oświaty i wychowania,

·    innym osobom legitymującym się wybitnym, uznanym dorobkiem w zakresie oświaty i wychowania.

UWAGA!!!

·    Jednocześnie uprzejmie prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na prawidłowe przygotowanie wniosków pod względem formalnym i merytorycznym i przekazanie wyłącznie prawidłowo przygotowanych i merytorycznie uzasadnionych wniosków.

·    Informujemy również, że nie ma przeszkód do ponownego wystąpienia z wnioskiem o medal dla tych kandydatów, którzy nie otrzymali medalu w roku ubiegłym pod warunkiem, że uzasadnienia wniosków zostaną przygotowane zgodnie z obowiązującymi wymogami. 

·    Jednocześnie informujemy, że tekst uzasadnienia wniosku musi być zawarty w całości w stosownej rubryce wniosku (wielkość czcionki min. 10). Prosimy nie załączać do wniosków dodatkowych kartek z uzupełnieniem treści tegoż uzasadnienia.

WNIOSKI DO ZARZĄDU ODDZIAŁU PROSZĘ SKŁADAĆ W WERSJI ELETKRONICZNEJ!!!


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę