Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

BS w Piątnicy wchodzi „na giełdę”

Dziś po raz pierwszy na rynku obligacji Catalyst prowadzonym na platformach transakcyjnych Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie notowane będą obligacje Banku Spółdzielczego w Piątnicy. Bank wyemitował cztery tysiące dziesięcioletnich obligacji o wartości nominalnej tysiąc złotych.

Pozyskane z emisji obligacji 4 mln zł podniosą środki własne banku. Jak podkreśla Aleksander Kaczyński Prezes Zarządu  BS w Piątnicy dzięki temu bank będzie mógł samodzielnie obsługiwać jednego kredytobiorcę do kwoty 4 mln zł. 

Historia Banku Spółdzielczego w Piątnicy rozpoczęła się w dniu 11 listopada 1962 r. kiedy to odbyło się zebranie założycieli powołujące Kasę Spółdzielczą w Piątnicy.  Siedem lat później dokonano zmiany nazwy na Bank Spółdzielczy w Piątnicy. W latach 90. ubiegłego wieku BS w Piątnicy przejął dwa starsze banki spółdzielcze w Wiźnie i Stawiskach. Dziś Bank prowadzi działalność w oparciu o sześć placówek, dysponuje pięcioma bankomatami a klienci mają możliwość obsługi przez system elektroniczny.

Rynek obligacji Catalyst powstał w ubiegłym roku. Dziś notowanych jest blisko sto podmiotów w tym 27 samorządów. Wcześniej od piątnickiego banku na giełdę wszedł np. BS w Szepietowie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę