Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Szpital ma nowy, cyfrowy rentgen

Krótsze kolejki, lepsza jakość zdjęć i oszczędność dla szpitala - to zalety nowego aparatu rentgenowskiego, który został oddany do użytku w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Cyfrowe urządzenie jest zamontowane w specjalnie przystosowanym pomieszczeniu. - Do tej pory zamontowano w Polsce cztery tego typu rentgeny. Jest to tzw. kombajn - ma możliwość robienia wielu zdjęć w jednym pomieszczeniu i obrobienie ich cyfrowo - mówi dyrektor szpitala, Marian Jaszewski. Jak dodaje - badania będą teraz szybsze, a pacjenci otrzymają w ich trakcie mniejszą dawkę promieniowania.

- Nie będzie już trwającego ponad godzinę procesu wywołania chemicznego. Zdjęcie będzie od razu widoczne na ekranie komputera - mówi koordynator Zakładu Diagnostyki Obrazowej łomżyńskiego szpitala, dr Ryszard Wagner. Jak podkreśla - to dla szpitala bardzo duża oszczędność. - Zdjęcie na kliszy kosztuje 10 złotych, a plyta CD - poniżej złotówki. Przez zakład przewija się dziennie około 200-250 osób. Same materiały kosztowały więc wcześniej ponad dwa tysiące złotych. Teraz 200 zdjęć kosztuje 200 złotych - wylicza.

Remont pomieszczeń i nowe urządzenia kosztowały ponad 4 miliony złotych. Większość pieniędzy pochodziła z funduszy unijnych, a wkład własny sfinansował samorząd województwa podlaskiego.

210521023159.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę