Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Na izbę przyjęć przez cały szpital

Główne zdjęcie
Szpital Wojewódzki w Łomży

W związku z modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego pacjenci udający się do izby przyjęć łomżyńskiego szpitala nie mogą już korzystać z zachodniego, najbliższego izbie wejścia. Na usytuowany tu podjazd teraz mogą wjeżdżać tylko karetki pogotowia, bo właśnie rozpoczęły się prace związane z budową w tym miejscu profesjonalnego lądowiska dla helikopterów ratunkowych. Jak mówi Jan Bajno, z-ca dyrektora szpitala, lądowisko to będzie mogło być wykorzystywane także nocami, a transportowani do szpitala pacjenci bezpośrednio ze śmigłowców będą przewożeni na SOR.

Modernizacja SOR-u kosztuje ok. 3,3 mln zł. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Zdrowia. W ramach inwestycji nie tylko zbudowane zostanie prawdziwe lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale także zostaną przebudowane pomieszczenia SOR-u wraz z wejściem na izbę przyjęć.
- To lądowisko będzie w środku dotychczasowego podjazdu. Pacjenci nie będą musieli być już dowożeni karetkami do śmigłowców, co usprawni i przyspieszy ich transport – mówi dyrektor. - Poza tym śmigłowce będą mogły lądować tu także nocą, a więc ranni w wypadkach będą mogli być nie tylko szybciej dostarczani do nas, ale w razie potrzeby o każdej porze dnia i nocy szybko  przetransportowywani  do szpitali specjalistycznych i klinik w całej Polsce.   
Pieniędzy wystarczy także na zakup nowoczesnego wyposażenia SOR-u.
- Tylko na zakup sprzętu wykorzystywanego do udzielania pierwszej pomocy rannym pacjentom wydamy ponad milion złotych – mówi Jan Bajno.
Zanim jednak SOR będzie jak nowy, pacjentów udających się do szpitala czekają problemy. Już nie można podjechać samochodem bezpośrednio pod izbę przyjęć.
- Pacjenci udający się na planowe zabiegi do szpitala na izbę przyjęć muszą się dostawać wchodząc głównym wejściem do szpitala, a później windą na pierwsze piętro i dopiero stąd można przejść na izbę – tłumaczy dyrektor Bajno. - Ta nowa droga zostanie przez nas dobrze oznaczona, tak żeby nikt się nie zgubił.

210204100642.gif
cz
śr, 20 października 2010 14:33
Data ostatniej edycji: śr, 20 października 2010 14:33:48

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę