Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

105. rocznica powstania ZNP

1 października 2010 r. w Warszawie odbyły się uroczyste obchody 105. rocznicy powstania Związku Nauczycielstwa Polskiego.

W uroczystościach wzięli udział członkowie ZNP oraz zaproszeni goście m.in. minister edukacji Katarzyna Hall, minister pracy Jolanta Fedak, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jan Guz, przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski i prof. Juliusz Gardawski.

- Mamy wiele powodów, by cieszyć się z tej rocznicy jako członkowie ZNP i jako organizacja – mówił Sławomir Broniarz, prezes Związku. – ZNP to fenomen: wielka i różnorodna  organizacja.

- Związek Nauczycielstwa Polskiego to organizacja odpowiedzialna i dojrzała, partner do dialogu, który prowadzi do mądrego kompromisu - powiedziała minister Katarzyna Hall. Minister podkreśliła, że nauczyciele to szczególna grupa zawodowa, która powinna charakteryzować się odpowiedzialnością.

Na ręce prezesa ZNP wpłynęły listy z gratulacjami od Marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny, Wicemarszałek Sejmu Ewy Kierzkowskiej, Wicemarszałka Sejmu Jerzego Wenderlicha, minister Krystyny Łybackiej oraz posła Tadeusza Sławeckiego.

Podczas uroczystości kilkudziesięciu członków ZNP otrzymało odznaczenia państwowe i resortowe m.in. Złote Krzyże Zasługi, Medale: Złote i Srebrne za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej, Odznaki: Zasłużony dla Kultury Polskiej, Za Zasługi dla Sportu, Za Zasługi dla Turystyki. Wręczono także odznaczenia związkowe: Złote Odznaki ZNP oraz po raz pierwszy statuetki Prometeusz.

ZNP swoimi korzeniami sięga organizacji nauczycielskich utworzonych pod zaborami, w tym utworzonego 1 października 1095 r. w Pilaszkowie koło Łowicza Związku Nauczycieli Ludowych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę