Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Nie chcą tworzyć nam warunków dla rozwoju innowacyjności?

Tylko jeden wniosek został złożony na konkurs dotyczący podziału pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na tworzenie warunków dla rozwoju innowacyjności. Zarząd Nieruchomościami w Zambrowie Sp. z o.o., złożył wniosek, który właśnie pozytywnie przeszedł ocenę merytoryczną, dotyczy dalszej rozbudowy Zambrowskiego Parku Przemysłowego. Dzięki inwestycji w Zambrowie może przybyć nawet ponad 100 nowych miejsc pracy.

Przy wykorzystaniu środków unijnych Zambrowski Park Przemysłowy chce rozbudować i zaadaptować na potrzeby przedsiębiorstw kolejną halę po byłych Zambrowskich Zakładach Przemysłu Bawełnianego Zamtex. Inwestycja ma dać tym razem koło 7,6 tys. m mkw. powierzchni komercyjnej, z dostępem do sieci wodociągowej, energetycznej i kanalizacji, wraz z wyremontowanymi drogami i placami manewrowymi.
Przebudowa hali po Zamtexie początkowo miała zostać zrealizowana w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, gdzie inwestycja była na liście projektów kluczowych, ale została z niej zdjęta. Teraz wszystko wskazuje na to, że zostanie zrealizowane z dofinansowaniem unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Koszt przedsięwzięcia, który ma przynieść docelowo ponad 100 nowych miejsc pracy, oszacowano na nieco ponad 14 mln zł, a 6,2 mln zł - połowa tzw. kosztów kwalifikowanych - ma pochodzić właśnie z RPOWP. Zambrowski wniosek przed niedzielą uzyskał pozytywna ocenę ekspertów, a ostateczną decyzję o jego dofinansowaniu w najbliższym czasie ma podjąć zarząd województwa podlaskiego. 

Dodajmy, że w utworzonym przed pięciu laty Zambrowskim Parku Przemysłowym, który dziś zajmuje powierzchnię ponad 4 hektarów, zatrudnionych jest około 250 osób.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę