Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

100 tysięcy ton ziemniaków skupił PEPEES

To już 2/3 tegorocznego limitu. Największy w północno-wschodniej Polsce zakład przetwórstwa ziemniaka surowiec skupuje od dwóch miesięcy. Ziemniaki do Łomży przywożą rolnicy z miejscowości odległych od zakładu nawet powyżej stu kilometrów, ale tylko ci z którymi PEPEES wcześniej podpisał umowy kontraktacyjne.

W sumie w tym roku PEPEES zamierza skupić nieco powyżej 150 tys. ton ziemniaków. Przez niemal równe dwa miesiące od chwili rozpoczęcia skupu na zakładowy plac trafiło juz ponad 100 tysięcy ton surowca. Tegoroczne ziemniaki, ze względu na wyjątkowo dogodne warunki pogodowe charakteryzują się dużą zawartością skrobi. Wynosi ona około 21%.
Skrobiowy „urodzaj” przekłada się na ceną jaką za ziemniaki otrzymują rolnicy. PEPEES za każdą tonę ziemniaków o zawartości skrobi ok. 20% płaci 190 złotych, ale plantatorzy otrzymują także dopłatę unijną – 60 złotych do tony. Pieniądze do rolników docierają już w dwa tygodnie po dostawie surowca do zakładu.
Dodajmy, że w tym roku PEPEES umowy kontraktacyjne podpisał z 3,5 tys. rolników, a skup surowca ma zakończyć się do 26 listopada.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę