Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Długi szpitali coraz większe

Główne zdjęcie
Zobowiązania ogółem, zobowiązania wymagalne wg stanu na dzień 30.05.2010 r. (w tysiącach).

Ponad 25 mln zł wyniosły straty zakładów opieki zdrowotnej należących do województwa podlaskiego po pierwszych pięciu miesiącach roku. Strata ta jest ponad dwa razy większa niż przed rokiem – alarmuje samorząd. W najgorszej sytuacji finansowej są duże szpitale wojewódzkie. Tylko szpital w Łomży w tym czasie koszty miał o około 4,7 mln zł wyższe niż przychody.

Przychody ogółem, koszty ogółem za okres I-V 2010 r. (w tysiącach)
Przychody ogółem, koszty ogółem za okres I-V 2010 r. (w tysiącach)

Zgodnie z raportem przedstawionym przez zarząd województwa podlaskiego 6 z 16 podległych mu zakładów opieki zdrowotnej mogło już utracić, lub istnieje prawdopodobieństwo że wkrótce utracą, płynność finansową. W tej grupie są także Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku, a także szpitale wojewódzkie w Łomży i w Suwałkach.
Szpital Wojewódzki w Łomży ma długi przekraczające już 33 mln zł, a same tzw. zobowiązania wymagalne, czyli takie których termin spłaty już minął, to ponad 15,5 mln zł.

Władze województwa za coraz trudniejszą sytuację w służbie zdrowia obwiniają Narodowy Fundusz Zdrowia, który podpisuje ze szpitalami niskie kontrakty i nie płaci za wszystkie wykonywane zabiegi.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę