Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Konsultacje ws. podwyżek od września 2010 roku

17 maja 2010 r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej odbyło się pierwsze spotkanie kierownictwa MEN z przedstawicielami związków zawodowych działających w oświacie w sprawie projektu rozporządzenia MEN zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy.

Związek Nauczycielstwa Polskiego reprezentowała sześcioosobowa grupa negocjatorów z prezesem ZNP Sławomirem Broniarzem na czele.

Wiceminister edukacji Lilla Jaroń przedstawiła projekt rozporządzenia płacowego, zgodnie z którym od września tego roku płaca zasadnicza nauczyciela stażysty ma wynosić 2039 zł, kontraktowego: 2099 zł,  mianowanego: 2382 zł, dyplomowanego: 2798 zł.

– Resort  nie przygotował bardzo ważnej dla nas informacji o procentowym udziale poszczególnych składników pensji nauczycieli w zależności od ich stopnia awansu zawodowego. Ta informacja pozwoli nam ocenić, czy istnieje jeszcze przestrzeń do podniesienia wynagrodzeń nauczycieli, bo być może niektóre wysokości dodatków są po prostu przeszacowane – relacjonuje prezes ZNP. - Dlatego odbędzie się jeszcze jedno spotkanie 2 czerwca.

 

Zarząd Oddziału
śr, 19 maja 2010 21:22
Data ostatniej edycji: śr, 19 maja 2010 21:41:20

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę