poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Po wsparcie z UE teraz, albo... może za 5 lat

Przedsiębiorcy chcący uzyskać dofinansowanie unijnej do swoich pomysłów na biznes powinni się pospieszyć. Kończą się już pieniądze jakie na ten cel zapisane są w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podlaskiego. Na przełomie kwietnia i maja ma ruszyć konkurs na dofinansowanie inwestycji w mikroprzedsiębiorstwach. Tym razem do podziału ma być łącznie 5 mln Euro. To najprawdopodobniej już ostatni taki konkurs.

W RPOWP na dotacje dla firm przewidziano prawie 102 mln Euro, przy czym to łączna kwota w dwóch rodzajach działań: Działanie 1.4 - wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw, gdzie na lata 2007–2013 zapisano 77 565 456 Euro, oraz Działanie 3.2 - wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw z branży turystycznej, przy alokacji w wysokości 24 361 531 Euro.
Informacje o tym, że kończą się pieniądze na wsparcie firm potwierdzają pracownicy Punktów Informacyjnych RPOWP i radzą, że jeśli ktoś chciałby dotacje otrzymać właśnie nadszedł ostatni czas aby postarać się po te pieniądze sięgnąć.  
Prawdopodobnie ostatni konkurs dla mikroprzedsiębiorstw ma zostać ogłoszony na przełomie kwietnia i mają. W tym wypadku wartość dotacji może sięgnąć nawet 70 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Maksymalnie można dostać nawet 500 tys. zł, a minimalna wartość zgłaszanej do dofinansowania inwestycji musi sięgnąć 30 tys. zł.
Zgodnie z harmonogramem ogłaszania konkursów w ramach RPO na przełomie czerwca i lipca powinien zostać ogłoszony ostatni konkurs na wsparcie inwestycyjne małych i średnich przedsiębiorstw (działanie 1.4.2). Tu do podziału powinno być jeszcze około 12 mln Euro, a na przełomie lipca i sierpnia - z Działania 3.2 - wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw z branży turystycznej, gdzie do podziału pozostało jeszcze ok.5 mln Euro.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0