Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Po wsparcie z UE teraz, albo... może za 5 lat

Przedsiębiorcy chcący uzyskać dofinansowanie unijnej do swoich pomysłów na biznes powinni się pospieszyć. Kończą się już pieniądze jakie na ten cel zapisane są w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podlaskiego. Na przełomie kwietnia i maja ma ruszyć konkurs na dofinansowanie inwestycji w mikroprzedsiębiorstwach. Tym razem do podziału ma być łącznie 5 mln Euro. To najprawdopodobniej już ostatni taki konkurs.

W RPOWP na dotacje dla firm przewidziano prawie 102 mln Euro, przy czym to łączna kwota w dwóch rodzajach działań: Działanie 1.4 - wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw, gdzie na lata 2007–2013 zapisano 77 565 456 Euro, oraz Działanie 3.2 - wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw z branży turystycznej, przy alokacji w wysokości 24 361 531 Euro.
Informacje o tym, że kończą się pieniądze na wsparcie firm potwierdzają pracownicy Punktów Informacyjnych RPOWP i radzą, że jeśli ktoś chciałby dotacje otrzymać właśnie nadszedł ostatni czas aby postarać się po te pieniądze sięgnąć.  
Prawdopodobnie ostatni konkurs dla mikroprzedsiębiorstw ma zostać ogłoszony na przełomie kwietnia i mają. W tym wypadku wartość dotacji może sięgnąć nawet 70 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Maksymalnie można dostać nawet 500 tys. zł, a minimalna wartość zgłaszanej do dofinansowania inwestycji musi sięgnąć 30 tys. zł.
Zgodnie z harmonogramem ogłaszania konkursów w ramach RPO na przełomie czerwca i lipca powinien zostać ogłoszony ostatni konkurs na wsparcie inwestycyjne małych i średnich przedsiębiorstw (działanie 1.4.2). Tu do podziału powinno być jeszcze około 12 mln Euro, a na przełomie lipca i sierpnia - z Działania 3.2 - wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw z branży turystycznej, gdzie do podziału pozostało jeszcze ok.5 mln Euro.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę