Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Za rok województwo da pieniądze na modernizację łomżyńskiej chirurgii

W przyszłym roku szpital w Łomży otrzyma z samorządu województwa podlaskiego 3,8 mln zł na modernizacje bloku operacyjnego. Radni sejmiku podczas wczorajszej sesji przyjęli uchwałę w tej sprawie. Dotacja ma być przeznaczona na zakup aparatury i sprzętu medycznego na potrzeby Bloku Operacyjnego i Działu Higieny Szpitalnej oraz przeprowadzenie niezbędnych prac adaptacyjnych w szpitalnych pomieszczeniach.

O podjętej na wniosek zarządu województwa uchwale poinformował członek zarządu Jacek Piorunek. Uchwała jest uchwałą intencyjną. Sejmik wyraża w niej wolę zabezpieczenia środków finansowych w budżecie Województwa Podlaskiego na rok 2011 w wysokości 3.800.000 zł (słownie: trzy miliony osiemset tysięcy złotych), z przeznaczeniem na udzielenie dotacji celowej Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży z przeznaczeniem na realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja oraz zakup sprzętu i aparatury medycznej Bloku Operacyjnego i Działu Higieny Szpitalnej”. Zakres rzeczowy projektu obejmuje zakup i montaż aparatury i sprzętu medycznego na potrzeby Bloku Operacyjnego i Działu Higieny Szpitalnej oraz przeprowadzenie prac adaptacyjnych tych pomieszczeń dostosowując je do montażu aparatury i sprzętu medycznego.
- Działy te są strategiczne w funkcjonowaniu szpitala – napisali w uchwale radni województwa.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę