Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Miał być całkowity zakaz palenia, a wyszło...

Ustawa, która miała wprowadzić niemal całkowity zakaz palenia, w kształcie przyjętym przez Sejm jest łagodniejsza dla palaczy niż dotychczas obowiązujące przepisy. Palarnie będą dostępne w szkołach, na uczelniach czy w szpitalach i zakładach pracy, a w małych restauracjach czy pubach to właściciel zadecyduje czy będzie można palić czy nie. Nie będzie można palić natomiast w środkach transportu publicznego (m.in. taksówkach, samochodach służbowych), publicznych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci (np. na plażach) oraz przystankach komunikacji miejskiej.

Zmianę ustawy z wprowadzającej całkowity zakaz palenia m.in. w restauracjach, barach i dyskotekach spowodowała przyjęta podczas wczorajszych głosowań poprawka mniejszości liberalizującą te propozycje. W lokalach powyżej 100 metrów kwadratowych właściciel będzie mógł wydzielić palarnię. Jeśli lokal o powierzchni powyżej 100 metrów ma więcej niż jedno pomieszczenie, to właściciel zdecyduje, które z nich będą dla palących, albo nie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę