Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Województwo spłaci długi szpitali

Zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował się przejąć na siebie spłacenie tegorocznych rat kapitałowych i odsetek czterech najbardziej zadłużonych szpitali. Są to szpitale wojewódzkie w Białymstoku, Łomży i Suwałkach oraz szpital psychiatryczny w Choroszczy. Przejęte przez zarząd zobowiązania szpitali wynoszą w sumie około 10 milionów złotych.

Przejęcie długów do spłaty to bodaj pierwszy tego rodzaju przypadek w Polsce. Marszałkowie doszli jednak do wniosku, że bez tej formy pomocy szpitale w krótkim czasie mogą znaleźć się w sytuacji całkowitej niewypłacalności i bankructwa. Wskazuje na to rosnące z każdym miesiącem zadłużenie, którego nie zmniejszą zaproponowane przez oddział Narodowego Funduszu Zdrowia kontrakty na ten rok, niższe od zeszłorocznych.
- Żeby nie dopuścić do dramatycznego pogorszenia stanu opieki zdrowotnej, marszałkowie zdecydowali się na ten krok – podkreśla Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województw dodając, że z łącznej kwoty 10 mln zł zobowiązań, które przejmuje na siebie samorząd województwa, najwięcej przypada na szpital wojewódzki w Białymstoku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę