Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Rozporządzenie ws. sposobu opracowywania sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli

Minister edukacji Katarzyna Hall podpisała 13 stycznia 2010 r. rozporządzenie w sprawie sposobu opracowywania sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego.

Organy prowadzące szkoły, będące jednostkami samorządu terytorialnego, w terminie do 20 stycznia każdego roku, są zobowiązane do przeprowadzenia analizy poniesionych w poprzednim roku kalendarzowym wydatków na wynagrodzenia nauczycieli, a do 10 lutego każdego roku - sporządzenia sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu w roku ubiegłym, w szkołach przez siebie prowadzonych.

Rozporządzenie określa sposób przygotowania sprawozdania, opisując w szczególności:
•    sposób wyliczania średnich wynagrodzeń nauczycieli,
•    sposób ustalania średniorocznej struktury zatrudnienia nauczycieli,
•    sposób ustalania kwoty różnicy między wydatkami poniesionymi na wynagrodzenia nauczycieli i wysokością środków, które ustawowo powinny być na ten cel przeznaczone,
•    sposób ustalania wysokości jednorazowego dodatku uzupełniającego.
Załącznik nr 2 do rozporządzenia podaje wzór formularz sprawozdawczego wraz z objaśnieniami dotyczącymi jego wypełnienia.

Rozporządzenie (kliknij tutaj) wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Źródło: ZG ZNP

Zarząd Oddziału
pon, 18 stycznia 2010 14:37
Data ostatniej edycji: pon, 18 stycznia 2010 14:43:18

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę