Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Łomżyński MPWiK z certyfikatem etyki

Główne zdjęcie
Gilbert Okulicz Kozaryn wiceprezes MPWiK Łomża

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży, jako jedyna firma z Polski, otrzymała w tym roku certyfikat potwierdzający stosowanie w praktyce działania zasad CSR ( ang. Corporate Social Responsibility) czyli społecznej odpowiedzialność biznesu. - To zewnętrzna i bezstronna ocena naszych działań – mówi, nie ukrywając radości, Gilbert Okulicz Kozaryn wiceprezes miejskiej spółki. Dodaje też, że za ten certyfikat MPWiK nic nie płacił.

Certyfikat "etyki"
Certyfikat "etyki"

Łomżyński MPWiK został wyróżniony tym certyfikatem jako jedna z 16 firm z państw Unii Europejskiej. Oceny dokonywano w ramach współfinansowanego przez Europejskie Centrum Przedsiębiorstw Publicznych (CEEP) i Komisję Europejską projektu Discerno skierowanego do przedsiębiorstw świadczących usługi użyteczności publicznej. Podstawowym celem projektu jest promowanie CSR (w tym społecznie odpowiedzialnych inwestycji, produkcji i konsumpcji) w przedsiębiorstwach świadczących usługi użyteczności publicznej poprzez wspieranie tych firm w kierowaniu się zasadami CSR przy podejmowaniu bieżących decyzji związanych z zarządzaniem, jak również poprzez poszerzanie wiedzy specjalistycznej i ułatwianie wymiany informacji dotyczących zrównoważonej gospodarki usług sektora publicznego.
Uroczysta gala wręczenia certyfikatów potwierdzających stosowanie w firmach zasadach etyki biznesu odbyła się pod koniec października w Brukseli, ale w łomżyńskim MPWiK poczekano aż organizatorzy prześlą go listownie. I właśnie teraz koperta z certyfikatem dotarła do spółki.
- Ten certyfikat bardzo nas cieszy. W Brukseli przecież nikt nie zna MPWiK więc nie można mówić o jakiejś stronniczości – podkreśla Gilbert Okulicz Kozaryn wiceprezes miejskiej spółki.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę