Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

Komunikat w sprawie fałszywych wezwań

W naszym województwie, w czterech urzędach skarbowych zjawili się dziś podatnicy z takimi wezwaniami (patrz foto). Sytuacja taka miała miejsce w Mońkach, Bielsku Podlaskim, Hajnówce i Siemiatyczach. Z relacji tych podatników wynika, że przesyłek zawierających takie wezwanie było znacznie więcej. Dlatego, chcemy przestrzec przed wpłacaniem pieniędzy na podane w tym piśmie konto i zależy nam na dotarciu z tą informacją do jak najszerszego kręgu Państwa odbiorców, którzy mogą stać się ewentualnymi ofiarami oszustwa.

przykładowe wezwanie
przykładowe wezwanie
MINISTERSTWO FINANSÓW Warszawa, 29 września 2004 r.

Biuro Komunikacji Społecznej

Ministerstwo Finansów informuje, iż w dniu 29 września 2004r. do Departamentu Kontroli Skarbowej zostały przekazane przez adresatów, po uprzednich zapytaniach telefonicznych, pisma z dnia 24 września 2004r. zatytułowane „wezwanie”, wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej do indywidualnych podatników pod szyldem Departamentu Kontroli Skarbowej Ministerstwa Finansów.

Przedmiotowe pisma wzywają adresatów do zapłaty „niedopłaty” w wysokości 1.000 zł., stwierdzonej w wyniku przeprowadzonej kontroli rozliczenia podatkowego za 2002r. przez Główny Inspektorat Kontroli Skarbowej.
Podatnicy mieliby tą kwotę wraz z odsetkami w wysokości 347 zł. wpłacić w terminie 7 dni na konto podane na załączonym do „wezwania” i już wypełnionym druku polecenia przelewu.
Na powyższych pismach znajduje się w nagłówku adres Ministerstwa Finansów, numery telefonów i faksu do Departamentu Kontroli Skarbowej oraz nr pisma. W dolnej części pisma jest okrągłą pieczęć Departamentu Kontroli Skarbowej Ministerstwa Finansów oraz pieczątka z up. Inspektor Regionu mgr (imię i nazwisko wraz z podpisem).

Informujemy, iż przedmiotowe „wezwania” nie są pismami wysłanymi przez pracowników Ministerstwa Finansów a wszelkie pieczęcie są fałszywe. Ponadto, należy nadmienić iż organ – Główny Inspektorat Kontroli Skarbowej jak i stanowisko Inspektor Regionu nie istnieją . Podana podstawa prawna dotycząca Zarządzenia z dnia 4 lipca 1999r. Ministra Finansów jest także nieprawdziwa.

W związku z tym informujemy, iż powyższe „wezwania” nie są prawnie skuteczne i nie rodzą żadnych obowiązków w stosunku do podatników. W związku z tym, prosimy o niedokonywanie wpłat z tego tytułu.

Stosownie do przepisów kodeksu postępowania karnego Ministerstwo Finansów złożyło zawiadomienie o podejrzeniu popełniła przestępstwa do organów ścigania, jak również podjęto stosowne działania przez służby podległe Generalnymi Inspektorowi Kontroli Skarbowej, celem wyjaśnienia przedmiotowej sprawy.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę