Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

UWAGA!!! Nowelizacja ustawy o bibliotekach szkolnych wraca do Sejmu!!!

2 września 2009 r. sejmowa Komisja Nadzwyczajna "Przyjazne Państwo" ponownie zajmie się projektem nowelizacji ustawy o bibliotekach, który zakłada likwidację bibliotek szkolnych poprzez zastąpienie ich bibliotekami publicznymi.

W lipcu, kiedy sprawa bibliotek trafiła na posiedzenie komisji, dzięki argumentom przedstawionym przez ZNP, które wykazały niespójność projektu z przyjętym przez Polskę Manifestem UNESCO w sprawie bibliotek szkolnych, udało się na dwa miesiące odłożyć procedowanie ustawy do czasu sporządzenia sejmowej ekspertyzy na ten temat.

ZNP już w lipcu zaapelował o odrzucenie tego projektu. Stanowisko Związku poparło Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

Teraz komisja powraca do projektu nowelizacji ustawy o bibliotekach. Dlatego ponawiamy prośbę o przesyłanie na adres sejmowej komisji (knpp@sejm.gov.pl) stanowisk i opinii w sprawie zagrożeń wynikających z tego pomysłu.

(mk)

Źródło: ZG ZNP

Zarząd Oddziału
so, 29 sierpnia 2009 09:27
Data ostatniej edycji: so, 29 sierpnia 2009 09:31:45

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę