Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

O bibliotekach szkolnych na Komisji "Przyjazne Państwo"

W dniu 14 lipca Komisja Nadzwyczajna "Przyjazne Państwo" rozpatrywała m.in. wniesiony przez Związek Gmin Wiejskich projekt nowelizacji ustawy o bibliotekach, zakładający likwidację bibliotek szkolnych poprzez zastąpienie ich bibliotekami publicznymi.

Uczestniczący w posiedzeniu Komisji wiceprezes ZG ZNP Krzysztof Baszczyński wniósł szereg argumentów przeciwko temu projektowi, wykazując m.in. jego niespójność z przyjętym przez Polskę Manifestem UNESCO w sprawie bibliotek szkolnych i szkodliwość dla procesu dydaktyczno-wychowawczego uczniów. Podniesiony w uzasadnieniu projektu aspekt finansowy zdaniem ZNP jest żenujący, bowiem szkoła powinna być zawsze dobrem szczególnie chronionym, zwłaszcza w dobie kryzysu. Dlatego przedstawiciele ZNP wnioskowali o odrzucenie tego projektu. Stanowisko ZNP poparło Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

Wobec postawionych przez Związek argumentów Komisja odłożyła prace nad projektem do czasu sporządzenia ekspertyzy prawnej.

Źródło: ZG ZNP

Zarząd Oddziału
wt, 14 lipca 2009 20:31
Data ostatniej edycji: wt, 14 lipca 2009 20:34:39

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę