Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 27 stycznia 2023 napisz DONOS@

MEN informuje, że podwyżki w 2009 r. nie są zagrożone!

Informujemy, że tegoroczne podwyżki dla nauczycieli – tzn. ich druga tura zaplanowana na wrzesień – zgodnie z zapewnieniami ministerstwa edukacji, mają zostać wypłacone w terminie.

– Minister edukacji Katarzyna Hall na spotkaniu z nauczycielami w Lublinie, które miało miejsce 10 czerwca zapewniła, że zaplanowane na tegoroczny wrzesień podwyżki nie są zagrożone i nauczyciele otrzymają je zgodnie z planem – mówi Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

Dodaje, że Związek Nauczycielstwa Polskiego czeka na rozpoczęcie rozmów w sprawie wysokości podwyżek dla nauczycieli w 2010 roku, co jest zgodne z treścią porozumienia zawartego w 2008 r. przez przedstawicieli resortów edukacji i pracy ze związkami zawodowymi działającymi w oświacie. Czytamy w nim, że „strona rządowa, po konsultacjach z Prezesem Rady Ministrów, proponuje na rok 2010 perspektywę wzrostu wynagrodzeń: 5 proc. od 1 stycznia 2010 roku oraz 5 proc. od 1 września 2010 r. zgodnie z kwotą bazową na koniec 2009 r.”


W porozumieniu jest także informacja, że w połowie 2009 roku powinny się odbyć rozmowy dotyczące oceny warunków wdrożenia tej podwyżki uwzględniające tempo wzrostu gospodarczego, sytuację budżetową oraz wprowadzenie w życie ustawy o finansach publicznych. (mk)

Źródło: ZG ZNP


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę