Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Jak ratować szkolne biblioteki?

W piątek, 5 czerwca 2009 r. w warszawskiej siedzibie ZG ZNP odbyło się spotkanie dotyczące przekształceń bibliotek szkolnych, które polega na likwidacji tych placówek i zastępowaniu ich bibliotekami publicznymi. Taki problem istnieje m.in. w gminie Jarocin.

Jak temu przeciwdziałać, zastanawiali się uczestnicy spotkania, w którym wzięli udział m.in. bibliotekarze z Zarządu Sekcji Szkolnictwa Ogólnokształcącego i Bibliotekarskiej, przedstawiciele Rady Głównej Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, ministerstwa edukacji oraz ministerstwa kultury. Organizatorem spotkania był Zarząd Główny ZNP, a prowadził je Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku.

Dyskusja toczyła się wokół działań samorządów polegających na likwidowaniu szkolnych bibliotek i niekorzystnych konsekwencjach takiego działania, które ponoszą pracownicy oraz uczniowie. – Kiedy samorządy zastępują szkolne biblioteki publicznymi placówkami dochodzi do złamania prawa – mówił Marian Gulcz z jarocińskiego ZNP. Podkreślił, że biblioteki szkolne są integralną częścią placówki i powinny jak najlepiej służyć uczniom na terenie szkoły. (mk)

Źródło: ZG ZNP

UWAGA!!! Adres e-mail Sekcji Bibliotekarskiej: bibliotekarze.znp-lomza@wp.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę