Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

ZUS daj nam luz!

Przyłącz się do protestu przeciwko wzroscie skłądek ZUS. Rządowy projekt zmian w dwóch ustawach o ubezpieczeniach społecznych stanowi zagrożenie dla około miliona polskich przedsiębiorców. Z analiz Rady Przedsiębiorczości wynika, że podwyższenie wymiaru podstawy składki spowoduje wzrost kosztów działania 37 proc. przedsiębiorców, osiągających miesięczny dochód rzędu 2,2-4,0 tys. zł. Wzrost kosztów będzie się wahać od 137 do 1100 zł miesięcznie! To może spowodować falę bankructw, szczególnie najmniejszych firm.

Zdaniem przedsiębiorców zmiany proponowane przez rząd są nie do zaakceptowania, ponieważ nie prowadzą do naprawy systemu ubezpieczeń społecznych, lecz jedynie do wzrostu fiskalizmu.
Jak oceniają specjaliści, doprowadzą tylko do rozwoju szarej strefy oraz do ukrywania faktycznych dochodów.

Do akcji możesz przyłączyć się także Ty. Na stronie. www.zusdajnamluz.pl znajduje się odpowiedni formularz.
Listę z podpisami organizatorzy akcji - portal finansowy www.money.pl, Konfederacja Pracodawców Polskich oraz Radio PiN przekażą parlamentarzystom, marszałkowi Sejmu, premierowi oraz Ministerstwu Gospodarki.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę