Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

Rozmowy płacowe z MEN już w środę 18.02.2009

Resort edukacji opublikował projekt rozporządzenia w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy (podwyżki zostały w tym roku rozpisane na dwa etapy: styczeń – sierpień, wrzesień – grudzień).

Ministerstwo edukacji proponuje, by minimalne wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli od stycznia do sierpnia 2009 r. wynosiło: 
stażysta – 1808 zł,
kontraktowy – 1864 zł,
mianowany – 2114 zł,
dyplomowany – 2485 zł.


Natomiast od września do grudnia 2009 r. MEN proponuje, by minimalne wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli wynosiło:
stażysta – 1898 zł,
kontraktowy – 1954 zł,
mianowany – 2224 zł,
dyplomowany – 2610 zł.


Rozmowy płacowe MEN ze związkami zawodowymi rozpoczynają się w najbliższą środę, 18 lutego w południe. Zobacz projekt MEN. (mk)


Komentarz

Sławomir Broniarz, prezes ZNP:
Jak co roku rozpoczynamy negocjacje płacowe z ministerstwem edukacji. Podczas rozmów w MEN, Związek Nauczycielstwa Polskiego będzie reprezentował doświadczony zespół ekspertów, który dołoży wszelkich starań, by końcowe wynegocjowane stawki minimalnego wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli w tym roku były jak najwyższe i satysfakcjonowały jak najszerszą grupę nauczycieli w kraju. Naszym celem jest zwiększenie udziału wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli w wynagrodzeniu łącznym. W chwili obecnej analizujemy projekt rozporządzenia, który otrzymaliśmy z ministerstwa dotyczący propozycji podwyżek płac nauczycieli rozpisanych na dwie tury: pierwszą od 1 stycznia do 31 sierpnia 2009 r. oraz drugą od 1 września do 31 grudnia 2009 r. O wynikach rozmów będziemy Państwa na bieżąco informować na naszej stronie internetowej.

 

Zarząd Oddziału
pon, 16 lutego 2009 16:58
Data ostatniej edycji: pon, 16 lutego 2009 17:05:01

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę