Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Eksperci proponują: Via Baltica przez Łomżę już w 2020 roku!

Główne zdjęcie
Projektowany rozwój infrastruktury drogowej. Autorzy: T. Komornicki, M. Stępniak (Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN)

Ekspercki projekt koncepcji przestrzennego zagospodarowania kraju do roku 2033 zakłada, że Via Baltica będzie przebiegała przez Łomżę. W porównaniu z ekspertyzą przygotowaną w ubiegłym roku przez firmę Scott Wilson z „ósemką” ma ona się łączyć w Zambrowie, a nie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ekspercki projekt koncepcji przestrzennego zagospodarowania kraju do roku 2033 opracowany został w okresie od czerwca 2007 r. do grudnia 2008 r. przez Zespół Ekspertów Naukowych do spraw Zagospodarowania Przestrzennego Kraju, powołany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Jego przewodniczącym był prof. zw. dr hab. czł. koresp. PAN Piotr Korcelli.
Via Baltica przez Łomżę (w oryginale: Warszawa – Łomża – Ełk – Kowno (Via-Baltica)) jest w nim wymieniona jako jedna z siedmiu dróg które mają poprawić dostępność zewnętrzną w przestrzeni europejskiej. Zgodnie z zaproponowanym harmonogramem realizacji inwestycji (Tabela rang-etapów dla inwestycji drogowych) droga  Zambrów – Ełk – Budzisko – czyli fragment Via Baltica została zaliczona do ważniejszych (kategoria A) z realizacją do 2020 roku.

Dokument został zaprezentowany w ubiegłym tygodniu i właśnie poddawany jest konsultacjom społecznym.
- Chcielibyśmy, aby projekt rządowy trafił na posiedzenie Rady Ministrów wczesną jesienią – zapowiada Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę