Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 53

Bezcenny felieton

My w Polsce, nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest tylko jedna rzecz bezcenna w życiu narodów, państw i ludzi. Tą rzeczą jest honor - zwykł mawiać wyśmienity polityk Józef Beck. Można by powiedzieć, był bezcenną osobistością w odnawiającej się, wolnej Rzeczypospolitej. Kilkanaście lat po kolejnym odzyskaniu niepodległości, naród Becka dodał kilku nowych znaczeń do terminu “bezcenna”. Znaczeń, które często spotykamy w naszym codziennym życiu a o istnieniu których, często nie mamy pojęcia.


Na wzniosłe znaczenia tego słowa zwykle zwracamy uwagę. Bezcenne są miłość i przyjaźń. O tym wiemy, nawet jeżeli przypominają nam to kinowe plakaty. Bezcenna jest krew do życia. Nasza przyroda jest bezcenna. Nawet jeśli mamy satysfakcję z tego, że nie płacimy za wyrzucanie śmieci na leśnej polanie. Mądrość jest bezcenna. Tradycja jest bezcenna. Jakakolwiek ale zwłaszcza na Kurpiach. Wiara jest bezcenna, nawet jeśli w cuda

Określenie to jest często wysoce użytkowe. Grafika słynnego malarza jest zwykle bezcenna. Bezcenna jest oferta hotelowa w robotniczym pensjonacie łapskiej cukrowni. Bezcenna jest dla rolnika oferta instalacji sanitarnych, kiedy oborę sprawdza unijna inspekcja. Planit to bezcenna część sprzedaży – wiedzą to spece od marketingu. Woda nasza bezcenna – wzdychają przed nocnym , amatorzy westernów. Jak bezcenna jest iskra, wiedzą wszyscy użytkownicy motocykla made in WSK Świdnik. Rybna konserwa jest bezcenna, kiedy wypoczywamy nad morzem. Bezcenna kolekcja carskiej biżuterii zniknęła – informuje Radio Zet. Łączność ze światem jest bezcenna. Wiedzą o tym klienci Telekomunikacji Polskiej. Jak bardzo sekunda może być bezcenna wiedzą sportowcy na olimpiadzie. Bezcenna jest pozycja, również książkowa. Jest już nawet nowe hasło o wysokim stopniu użytkowości, promujące Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad - Droga jest bezcenna! Kobieta dobrze wychowana jest wprost bezcenna, mawiają bywalcy biur matrymonialnych i mężowie z długoletnim stażem. Bezcenna jest często felietonowa rubryka dla utrwalenia sobie ortografii na przykładzie. Bezcenna może być dla wielu instrukcja obsługi cepa. A propos.
Określenie to może być przyczynkiem dla wielu politycznych zdarzeń. Bezcenna może być pamiątka dla Urzędu Miasta w Jeleniej Górze od bezrobotnych z Sosnowca. Dla polityka bezcenna jest wiedza. Niebywale bezcenna jest jednak głupota w tym zawodzie. Można na tym nieźle zarobić. Widać to po byłych prezesach państwowych spółek przed wyrokiem. Bezcenna dla lokalnych kacyków jest zwykle wizyta notabli, bywalców pierwszych stron gazet. Inicjatywa może być bezcenna gdy na rozum za późno, jak mawia przysłowie. Dla uczniów, którzy mają poprzez swój charakter, predyspozycje do zostania politykiem, bezcenna jest informacja o tematach na jutrzejszą maturę. Rola polityków w budowaniu służby zdrowia jest bezcenna. Widzimy to podczas transmisji z obrad Sejmu, które skutecznie rozpoczęły rywalizację z olimpiadą w Atenach. O tym, że wartość jest bezcenna, stanowczo informuje portal internetowy, znanej partii z coraz mniejszym poparciem- www.samoobrona.org. W związku z tym, kreatywność polityka jest bezcenna. Bezcenna jest recepta na leki za złotówkę. Bezcenna może być komisja śledcza i udział w jej obradach, itd.
Co ma z tego Kowalski? W Łomży na ten przykład, dopiero rok ukazuje się 4lomza.pl Gazeta, a już jest BEZCENNA.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę