Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Sejm uchwalił pomostówki

Za uchwaleniem ustawy głosowało 235 posłów, 183 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu. Jednocześnie posłowie odrzucili projekt prezydencki, który zakładał utrzymanie dotychczas obowiązujących zasad przechodzenia na emeryturę jeszcze przez rok.

Premier Donald Tusk w sejmowym przemowieniu zwrócił się do prezydenta o podpisanie nowej ustawy emerytalnej.

- Jeśli będzie trzeba pójdę do prezydenta na kolanach i poproszę o podpis pod ustawą - powiedział Tusk.

Zaapelował też do opozycji, by w razie prezydenckiego weta poparła koalicję rządzącą w głosowaniu nad jego odrzuceniem.

- Mówię to w trosce o 250 tys. osób, którym te uprawnienia są niezbędne - zaapelował - Oni nie mogą stracić prawa do emerytur, a weto prezydenta do tego doprowadzi.

ZNP w dalszym ciągu prowadzi rozmowy z przedstawicielami rządu i klubów parlamentarnych na temat rozwiązań emerytalnych dla nauczycieli opartych o Kartę Nauczyciela.


To nie jedyne działania Związku. ZNP przygotowuje się także do udziału w manifestacji pracowników oświaty zaplanowanej na 19 listopada pod gmachem Sejmu.

(glos.pl, mk)

Żródło: ZG ZNP


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę