Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 52

Stan tragiczny!

Uwaga! Droga w stanie tragicznym! Transparent z takim napisem przy wyjeździe z Radkowa umieścił tamtejszy burmistrz. Ma to być protest przeciwko opieszałości i wymijającym odpowiedziom Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w województwie dolnośląskim. Na plandece znalazł się również numer telefonu do wyżej wymienionej instytucji.

W tym miejscu społeczeństwo okazało pełną solidarność ze swoim samorządowym pasterzem. Pojawiły się nawet uwagi, że podobny pomył powinno się wykorzystać w skali kraju. Na każdym przejściu granicznym można bowiem wywiesić podobny transparent – Uwaga! Państwo w stanie tragicznym! Oponentów odsyłam do jakiejkolwiek prasy o jakiejkolwiek częstotliwości publikowania numerów. Można też posłuchać i obejrzeć jakiekolwiek, informacyjne programy radiowo telewizyjne (z wyłączeniem tzw.: programu regionalnej TVP, gdzie wszystko wypada na jaskrawy róż). Żeby nie być gołosłownym kilka przykładów wyrywkowo dorwanych gazet. Rękami posła SLD były minister zdrowia Marek Czekański przeforsował w Sejmie poprawkę niekorzystną dla polskiego banku BGK. - Życie Warszawy .Dla posła niby nic ale ważniejsze operacje związane z blisko 30 miliardowymi obrotami Narodowego Funduszu Zdrowia wpadły by w ręce banku o obcym kapitale. Brzmi jak z podręcznika Jerzego Roberta Nowaka, ale tu już bez wołania o pomstę do nieba a o zwyczajny zdrowy rozsądek. Nadinspektor Zbigniew Chwaliński, wsławiony udziałem w podejrzanym zakupie samochodów służbowych, za-ca komendanta głównego policji, został odwołany na własną prośbę przez szefa MSWiA – Super Ekspres.
Niby nic ale dalej dowiadujemy się, że „zasłużony” dociągną już do praw emerytalnych. Słowa nie było podczas odwoływania o chwilowej niedyspozycji moralnej nadinspektora. Rzeczpospolita donosi o wyjeździe na urlop premiera, z tego nieszczęsnego kraju z ambicjami ale bez perspektyw. Premier wiedział, nie powiedział (gdzie jedzie) a to było tak, że nawet Trybuna nie wie czy wodzu udał się na wypoczynek w kraju czy za granicę. Dziennikarze prasowi zastanawiają się nad instytucją urlopu kogoś, kto harował całe dwa miesiące od czasu kiedy wyznaczył sobie wzniosłe cele w swoim expose Tak minął pogodny środowy poranek.
Premier wizytował ostatnio Stany Zjednoczone Ameryki Północnej i spotkał się z prezydentem połowy amerykanów, z którym rozmawiał zajadle w sprawie zniesienia amerykańskich wiz.
Powinno to ucieszyć zwłaszcza polskie pielęgniarki i położne. Na przedstawicieli tego zawodu jest bowiem wielkie zapotrzebowanie w kraju za wielką wodą. Skoro jesteśmy przy prasie. Jak wyliczyła Gazeta Wyborcza, w USA istnieje zapotrzebowanie na blisko pół miliona przedstawicieli/ek tego zawodu. W Polsce aktywnych w tym zawodzie jest 200 tysięcy osób.
W każdym razie sprawa została przedstawiona naszym amerykańskim partnerom (sformułowanie jak z podręcznika Izabeli Jarugi Nowackiej) Obywatele polscy przyjęli całą tą operację w bardzo pozytywny sposób czekając na efekty. Efekty mogą być jednak wyczekiwane dłużej niż wolność po 1772 roku.
Po wywieszeniu transparentu burmistrz Radkowa doczekał się w końcu pieniędzy i konkretnych terminów remontu drogi. Jeżeli w tym kraju doświadczonym tragizmem, obywatele doczekają się zniesienia amerykańskich wiz to kto zgasi światło?

Mariusz Rytel

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę