Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Infolinia dla Wychowawcy w poniedziałki i czwartki

Uwaga nauczyciele! Od 22 września br. Infolinia dla Wychowawcy działa dwa dni w tygodniu. Teraz pod numer 0801 800 967 można dzwonić w poniedziałki i czwartki w godz. 17.00 - 19.00. Nie będzie dyżurów w środy! Infolinia dla Wychowawcy została uruchomiona w maju ubiegłego roku. To pierwszy ogólnopolski telefon zaufania dla nauczycieli i wychowawców. Teraz każdy może zadzwonić pod numer 0801 800 967 i porozmawiać o problemach wychowawczych, z jakimi ma do czynienia szkole czy placówce oświatowej. Konsultacji będą udzielali doświadczeni pedagodzy i psycholodzy – za darmo i anonimowo. Jest to projekt Związku Nauczycielstwa Polskiego realizowany razem z Wyższą Szkołą Pedagogiczną ZNP w Warszawie.

Dlaczego Infolinia?
Co trzeci nauczyciel uważa, że przemoc w szkole jest poważnym problemem. Szkolna przemoc to obrażanie (44 proc. uczniów doświadczyło tego w roku szkolnym 2005/2006 wg badań przeprowadzonych w 2006 roku przez CBOS na potrzeby Kampanii Społecznej „Szkoła bez przemocy”), rozsiewanie plotek (31 proc.), potrącenia (29 proc.), pobicia (8 proc.), niszczenie osobistych rzeczy (10 proc.), kradzieże pieniędzy lub przedmiotów (14 proc.) i wymuszenia (3 proc.). Ale współczesna szkoła boryka się także z problemem uzależnień, ubóstwem, czy kryzysem wychowawczym w rodzinach.

Tymczasem nauczyciele nie mogą liczyć na pomoc ani doradców metodycznych (jeden doradca przypada na 364 nauczycieli), ani na wizytatorów z kuratorium oświaty (jeden wizytator na średnio 40 szkół). Brak również szkoleń, kursów i warsztatów dotyczących np. przeciwdziałania agresji na terenie szkoły, czy wczesnego wykrywania uzależnień. – Nic więc dziwnego, że część środowiska jest zniechęcona i zestresowana. Organizując Infolinię dla Wychowawcy chcemy pomóc nauczycielom. Celem naszego projektu jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach poprzez dostarczenie nauczycielom konkretnego wsparcia – mówi Sławomir Broniarz, szef ZNP. - Chcemy, aby numer 0801 800 967 znał każdy nauczyciel; by wiedział, że o swoich problemach może porozmawiać z profesjonalistami w spokojnej i dyskretnej atmosferze.


O Infolinii dla Wychowawcy

Ważne! Infolinia będzie działała w poniedziałek i czwartek w godz. 17.00 – 19.00.
Porady są bezpłatne. Nauczyciel płaci tylko za połączenie telefoniczne. Całkowity koszt połączenia, jaki poniesie osoba dzwoniąca niezależnie od czasu trwania rozmowy wynosi 0,29 zł plus VAT.


Specjaliści

Infolinię dla Wychowawcy obsługuje zespół specjalistów złożony z doświadczonych psychologów i pedagogów, którzy przeszli specjalne szkolenia dotyczące m.in. technik prowadzenia rozmów z nauczycielami i standardów pracy przy telefonie zaufania. Wszyscy konsultanci Infolinii dla Wychowawcy posiadają analityczne podejście do zagadnień związanych z uczeniem i wychowywaniem dzieci, są bardzo dociekliwi. Dzięki temu potrafią znaleźć istotę problemu i zaproponować skuteczne rozwiązania. Na ich pracą czuwa Pani Marta Ziemska, menadżer oświaty, metodyk, trener z obszaru zagadnień społecznych i umiejętności interpersonalnych. Marta Ziemska współtworzyła Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Jest współtwórcą pierwszej ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „Powstrzymać przemoc domową" - „Bo zupa była za słona”, jest także Certyfikowanym Specjalistą ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

 

Zarząd Oddziału
śr, 24 września 2008 17:09
Data ostatniej edycji: śr, 24 września 2008 17:21:45

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę