Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

List prezesa ZNP do Nauczycieli i Pracowników Oświaty

List Prezesa ZNP z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Oświaty!

W czerwcu życzyłem Wam udanego wypoczynku, zachęcając, byście w czasie wakacji „naładowali akumulatory” na wrzesień. Mam nadzieję, że tak się stało, bo energia i zapał będą potrzebne nam nie tylko podczas zajęć z uczniami i pracy w szkole. Od 1 września musimy razem stanąć w obronie polskiej edukacji i jakości kształcenia oraz w obronie naszych miejsc pracy, płac i uprawnień emerytalnych! Stanowisko rządu w tych dwóch ostatnich kwestiach nie zmieniło się. Rząd proponuje podwyżkę płac dwa razy po 5 proc. przy wzroście pensum o 4 godziny oraz wydłużenie czasu pracy do 60 i 65 roku życia.

Ale to nie jedyne zamierzenia rządu. W dwóch projektach nowelizacji oświatowych ustaw, które pojawiły się podczas wakacji jest o wiele więcej groźnych zapisów. Nie możemy więc pozwolić, by:
• na utratę pracy narażony był co piąty z nas,
• o tym, jak ma uczyć szkoła, kto w niej będzie pracował i nią kierował, decydował wyłącznie samorząd, a właściwie jego finanse,
• publiczne szkoły mogły być przekazywane stowarzyszeniom i fundacjom, które Kartę Nauczyciela wyrzucą do kosza.

Dlatego apeluję do Was: nie dajcie się zwieść medialnym działaniom rządu, których celem jest przekonanie społeczeństwa, że przygotowywana reforma edukacji to odbiurokratyzowanie i unowocześnianie polskiej szkoły! Tak bowiem nie jest!

Moi Drodzy – tu chodzi o Nasz los i Naszych rodzin!
Nie bądźmy bierni!
Zaprotestujmy!


Sławomir Broniarz
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego

Warszawa, wrzesień 2008 r.

Zarząd Oddziału
pon, 01 września 2008 16:03
Data ostatniej edycji: pon, 01 września 2008 16:06:20

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę