Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 03 marca 2021 napisz DONOS@

LIST OTWARTY DO RODZICÓW I OPIEKUNÓW

Szanowni Państwo, W sierpniu 2008 r. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło projekty nowelizacji prawa oświatowego, które określą kształt oświaty na najbliższe lata. Głównym celem proponowanych zmian jest głęboka decentralizacja systemu oświaty, polegająca m.in. na przekazaniu samorządom terytorialnym niemal całkowitej autonomii w kształtowaniu polityki edukacyjnej na swoim terenie.

To samorządy, już bez nadzoru kuratora oświaty, będą decydowały o wyborze dyrektora i organizacji pracy szkoły, ale przede wszystkim o sieci placówek oświatowych, czyli ich likwidowaniu lub przekazywaniu innym podmiotom, takim jak fundacje i stowarzyszenia. O tym, czego będą się uczyły nasze dzieci, jakie programy będzie realizowała dana szkoła, decydował będzie jej dyrektor, który nie musi być nauczycielem – może być menadżerem, bez kwalifikacji pedagogicznych. Wdrożenie tych zmian spowoduje zdjęcie z rządu odpowiedzialności za spójność systemu oświaty, za kształt i poziom usług edukacyjnych, co w konsekwencji wpłynie na obniżenie jakości kształcenia w szkołach i placówkach.

Szanowni Państwo,

Nie pozwólmy, by oświatę poddano komercjalizacji i prywatyzacji, by uczniów i edukację potraktowano jak towar i poddano prawom rynku. Brońmy razem jakości polskiej edukacji. Wspólnie powiedzmy NIE liberalnemu modelowi edukacji, który dostęp do dobrej oświaty zapewnia tylko dzieciom z zamożnych rodzin. Jakość kształcenia, spójność systemu oświaty – to nasza wspólna troska. Szkoła i uczeń – to nasze najcenniejsze i największe dobro. Razem walczmy o dobrą, publiczną oświatę.Sławomir Broniarz

Prezes
Związku Nauczycielstwa Polskiego

Warszawa, wrzesień 2008 r.

Zarząd Oddziału
pon, 01 września 2008 16:01
Data ostatniej edycji: wt, 02 września 2008 06:43:17

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę