Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 27 września 2023 napisz DONOS@

Rozmowy z rządem 25 sierpnia - informacja

25 sierpnia br. odbyła się kolejna tura rozmów oświatowych związków zawodowych z rządem w gmachu ministerstwa edukacji. - Nie wydarzyło się dziś nic, co zmieniłoby naszą decyzję o zorganizowaniu 1 września pikiety pod ministerstwem edukacji, choć nadal chcemy rozmawiać – powiedział tuż po rozmowach, Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

Kolejne rozmowy odbędą się w najbliższą środę, 27 sierpnia o godz. 12.00. – Kwesta wcześniejszych emerytur jest dla nas kluczowa i nie podlega żadnej dyskusji – mówił Broniarz.

Wiceminister edukacji Krystyna Szumilas poinformowała, że efektem rozmów było ustalenie listy ośmiu kluczowych zagadnień, które będą omawiane na kolejnych spotkaniach.

Tematami rozmów będą:

- procedury przyjmowania regulaminów wynagradzania nauczycieli na poziomie jednostek samorządu terytorialnego,

- przepisy zwiększające skuteczność egzekwowania wymogu osiągania średniego wynagrodzenia nauczycieli wynikającego z Karty nauczyciela,

- czas pracy nauczycieli,

- podział kompetencji pomiędzy kuratorem oświaty a organem prowadzącym przedszkole i szkołę,

- wynagrodzenia nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego,

- perspektywa wzrostu wynagrodzeń nauczycieli po 2009 roku,

- uprawnienia emerytalne nauczycieli,

- poprawa warunków pracy oraz wypracowanie dodatkowych rozwiązań umożliwiających aktywizację zawodową nauczycieli, w ramach rządowego programu "50+", ktróego celem jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób po 50 roku życia.


Szef ZNP dodał, że podczas spotkania strona rządowa nie potwierdziła informacji „Rzeczpospolitej” o wycofaniu się z podwyższenia pensum o 4 godz. – Związek chce rozmawiać nie tyle o samym czasie pracy nauczyciela, który tygodniowo wynosi dziś 40 godz., ale o warunkach pracy nauczycieli i ich wynagrodzeniu – zaznaczył szef ZNP. (mk)

Źródło: ZG ZNP

 

Zarząd Oddziału
śr, 27 sierpnia 2008 07:25
Data ostatniej edycji: śr, 27 sierpnia 2008 07:38:09

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę