Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Spotkanie z Prezydentem RP

Dzisiaj, 20 sierpnia po południu odbyło się w Pałacu Prezydenckim spotkanie kierownictwa Związku Nauczycielstwa Polskiego z Prezydentem RP, Lechem Kaczyńskim. ZNP na spotkaniu reprezentowali Sławomir Broniarz prezes ZNP oraz wiceprezesi ZG ZNP Krzysztof Baszczyński i Jarosław Czarnowski. W spotkaniu wziął udział również Piotr Kownacki, zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP.

 Przedstawiliśmy Panu Prezydentowi proponowane przez rząd zmiany w prawie oświatowym, które naszym zdaniem, z punktu widzenia przyszłości polskiej edukacji są niebezpieczne – powiedział tuż po spotkaniu na briefingu prasowym w kancelarii, Sławomir Broniarz, szef ZNP.

– Zwróciliśmy się również do Pana Prezydenta z prośbą, aby zechciał wziąć udział w dyskusji o polskiej edukacji. Jesteśmy rodzicami i nauczycielami, dlatego zdajemy sobie sprawę, że tak daleko idąca decentralizacja może za kilka lat sprawić, że dostęp do edukacji będzie uzależniony od sytuacji finansowej rodziny – powiedział szef ZNP. Dodał, że dziś przekazywanie publicznych szkół w ręce stowarzyszeń i fundacji znalazło mecenasa w osobie minister edukacji. – Stąd prośba ZNP, by Pan Prezydent zechciał włączyć się do dyskusji o proponowanych przez rząd zmianach – powiedział.

- Prezydent wysłuchał opinii i oceń. Z wieloma z nich zgodził się – powiedział Piotr Kownacki z kancelarii. Dodał, że prezydent zgodził się również, aby w najbliższym czasie zorganizować Edukacyjny Okrągły Stół.

– Prezydent podkreślił, że jest przeciwko nadmiernej komercjalizacji w dwóch sferach – służbie zdrowia i edukacji oraz przeciwko pozbywaniu się przez państwo jego ważnej funkcji np. wpływu na to, aby usługi edukacyjne były świadczone na pewnym poziomie, a różnice edukacyjne w regionach wyrównywane – powiedział Kownacki.

Propozycję zorganizowania Edukacyjnego Okrągłego Stołu poświęconego systemowi edukacji i zmianom w prawie oświatowym proponowanym przez rząd, zgłosili przedstawiciele ZNP. (mk)

 

Źródło: ZG ZNP

Zarząd Oddziału
śr, 20 sierpnia 2008 16:31
Data ostatniej edycji: śr, 20 sierpnia 2008 16:35:07

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę