Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

1 września manifestacja i ZG ZNP

Prezydium ZG ZNP, które zebrało się 19 sierpnia w Warszawie zadecydowało, że 1 września tego roku: - odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Głównego ZNP z udziałem 400 prezesów oddziałów, które podejmie decyzję o dalszych działaniach protestacyjnych ZNP, - odbędzie się również pikieta pracowników oświaty w Warszawie, która będzie „pierwszym ostrzegawczym dzwonkiem” dla rządu i resortu edukacji, że środowisko oświatowe nie zgadza się na wprowadzenie niekorzystnych zmian.

- Mówiąc patetycznie, jesteśmy gotowi umierać za emerytury, płace i czas pracy – powiedział na briefingu prasowym Sławomir Broniarz, prezes ZNP. Dodał, że wczorajsza zapowiedź ministra Michała Boniego o wycofaniu ze społecznych konsultacji dwóch projektów nowelizacji najważniejszych ustaw oświatowych – ma charakter formalny, bo zmienia wyłącznie tryb procedowania nad propozycjami zawartymi w projektach nowelizacji. - Podkreślę, że rząd wycofał się jedynie z konsultacji, ale nie ze swoich propozycji, których skutki zdaniem ZNP, mogą być bardzo groźne dla systemu oświaty – powiedział.
          Szef ZNP dodał, że do rozpoczęcia nowego roku szkolnego zostało trochę czasu. - Mamy więc nadzieję, że rząd i resort edukacji odpowiedzialnie potraktują nastroje panujące wśród nauczycieli – mówił. I zadeklarował wolę prowadzenia dalszych rozmów.
          Obecni na Prezydium ZG ZNP - minister w kancelarii premiera Michał Boni oraz wiceminister edukacji, Krystyna Szumilas zaproponowali, aby strony spotkały się w poniedziałek, 25 sierpnia. ZNP przyjął zaproszenie. (mk)

 

Źródło: ZG ZNP

Zarząd Oddziału
wt, 19 sierpnia 2008 22:23
Data ostatniej edycji: wt, 19 sierpnia 2008 22:30:34

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę