Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 04 października 2023 napisz DONOS@

Rozmowy z rządem 18 sierpnia - informacja

Minister Michał Boni zapowiedział po dzisiejszych rozmowach z oświatowymi związkami zawodowymi, że rząd wycofa z konsultacji z partnerami społecznymi dwa projekty nowelizacji ustaw oświatowych – o systemie oświaty i Karta Nauczyciela. Taki wniosek zgłosili przedstawiciele ZNP.

– Ale to nie zmienia sytuacji, ponieważ w dalszym ciągu proponowane podwyżki dla nauczycieli są zbyt małe, a stanowisko rządu w sprawie wcześniejszych emerytur dla nauczycieli wciąż negatywne. Jutro specjalnie zwołane Prezydium ZG ZNP zadecyduje o ewentualnym uruchomieniu pogotowia strajkowego od 1 września – powiedział tuż po rozmowach ze stroną rządową Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

Podczas negocjacji z rządem, przedstawiciele ZNP zażądali wycofania z konsultacji projektów nowelizacji dwóch ustaw oświatowych oraz zmiany stanowiska rządu w sprawie wcześniejszych emerytur dla nauczycieli.

Zdaniem ZNP, proponowane przez MEN zmiany w prawie oświatowym będą skutkowały obniżeniem jakości kształcenia w Polsce i mogą doprowadzić do zwolnienia ponad 100 tys. nauczycieli.

19 sierpnia zbierze się w Warszawie Prezydium ZG ZNP, które oceni sytuację i podejmie decyzję o ewentualnym uruchomieniu pogotowia strajkowego od nowego roku szkolnego. – Na posiedzenie Prezydium ZG ZNP zaprosiliśmy ministra Michała Boniego oraz przedstawicieli resortów edukacji, pracy i finansów. Chcemy, aby poinformowali nauczycieli o zamierzeniach rządu – powiedział Broniarz. (mk)

 
Źródło: ZG ZNP
Zarząd Oddziału
pon, 18 sierpnia 2008 20:12
Data ostatniej edycji: pon, 18 sierpnia 2008 20:18:51

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę