Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyński PKS „skomercjalizowany”

W Łomży nie ma już przedsiębiorstw państwowych. W ubiegłym tygodniu został minister skarbu podpisany akt komercjalizacji ostatniego takiego przedsiębiorstwa - Przedsiębiorstwa Państwowej Komunikacji Samochodowej w Łomży. Teraz to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa o nazwie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Łomży Sp. z o.o..

Minister powołał też pierwszą Radę Nadzorczą spółki. W jej skład weszły trzy osoby. To: Joanna Sipa (obecnie jest zatrudniona w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie S.A. na stanowisku specjalisty prawnika), Alina Warelis (adiunktem w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku) i Jadwiga Bąder-Chmielewska (pracownik Ministerstwa Skarbu Państwa).
Podstawowym celem komercjalizacji  przedsiębiorstwa – czyli formalnie przystosowanie go do warunków gospodarki rynkowej jest jego prywatyzacja. W przypadku łomżyńskiego PKS-u w rachubę wchodzi także możliwość „oddania” go samorządom. Zapowiedział to już kilka miesięcy temu minister Aleksander Grad, a wojewoda podlaski Maciej Żywno o przejęciu PKS-u rozmawiał z władzami Łomży.

Dodajmy tylko, że PKS w Łomży ma swoje placówki terenowe w Kolnie i Grajewie


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę