Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Europejscy nauczyciele popierają strajk

Martin Rømer, Sekretarz Generalny ETUCE w specjalnym liście przesłanym do premiera Donalda Tuska i minister edukacji Katarzyny Hall, wyraził poparcie dla strajku polskich pracowników oświaty „o godne wynagrodzenie i warunki pracy przeprowadzanego przez związki zawodowe nauczycieli w Polsce”.

- ETUCE z całą stanowczością wspiera swoje organizacje członkowskie w Polsce i ich starania w przypominaniu polskim władzom, że zapewnienie nauczycielom godnych płac i warunków pracy należy do ich obowiązków względem zapewnienia wysokiej jakości edukacji publicznej – czytamy w liście. Sekretarz Generalny ETUCE podkreśla, że wysoki poziom publicznej edukacji wydaje się w dzisiejszych czasach najważniejszym punktem polityki rządów państw członkowskich Unii Europejskiej.

- W związku z tym ETUCE zwraca się do Polskiego Rządu, aby pozytywnie zareagował na działania nauczycieli i natychmiast zaangażował się w konstruktywną i opartą na partnerstwie dyskusję ze związkami zawodowymi nauczycieli w celu osiągnięcia porozumienia, które pozwoli na zachowanie wysokich standardów Polskiego systemu edukacji – zaapelował Rømer.

ETUCE reprezentuje 110 związków nauczycielskich zrzeszających ponad 5,5 miliona nauczycieli w Unii Europejskiej. ETUCE jest Federacją Przemysłową działającą pod Europejską Konfederacją Związków Zawodowych i jest uznawana za Partnera Społecznego UE w sektorze edukacyjnym. ETUCE jest również organizacją autonomiczną wewnątrz światowej federacji nauczycieli, Międzynarodówki Edukacyjnej. (mk)

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę